راهنمای ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

شیوه تاسیس شرکت در ایران مرحله به مرحله
معرفی
تاسیس یک شرکت در ایران یکی از اصلی‌ترین گام‌ها برای شروع کسب و کار است. در این مقاله، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید بیزینس خود را راه‌اندازی کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر نوع ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند. در این راهنما، به معرفی اصلی‌ترین اقسام شرکت‌های تجاری در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی عام
یکی از شرکت‌های تجاری در ایران، شرکت سهامی عام است. در این مدل شرکت، اعتبار به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام را خریداری کنند و در سود و زیان بیزینس شریک شوند.

شرکت سهامی کوچک
گونه دیگری از شرکت‌های تجاری، شرکت سهامی کوچک است. در این گونه شرکت، سرمایه به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد شرکا محدود است و سهام‌ها قابل معامله در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران است. در این گونه شرکت، تعهد اعضا به میزان سرمایه وارد شده در شرکت محدود می‌شود و سهامداران در صورت دیون کسب و کار، تنها به مقدار اعتبار وارد شده متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی و همبسته یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی می‌باشد که در این نوع، تعهد اعضا به مقدار تمام دیون شرکت است. در این نوع کسب و کار، هر یک از سهامداران مسئولیت‌ها نامحدودی در قبال قروض شرکت دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت با مسئولیت نسبی نوع دیگری از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، تعهد سهامداران به میزان سهم الشرکا آنها در شرکت در نسبت به کل دیون شرکت محدود می‌شود.

شرکت تعاونی
شرکت تعاونی یکی از شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که با هدف تامین نیازهای سهامداران و افزایش وضعیت اقتصادی اعضا راه‌اندازی می‌شود. در این گونه کسب و کار، سود و زیان به اندازه سهم الشرکه سهامداران بخش‌بندی می‌شود.

خاتمه
در این مقاله، به بررسی انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران آشنا شدیم. هر نوع از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند که با توجه به نیازمندی‌ها و هدف‌ها می‌توانید شرکت مناسب خود را انتخاب کنید.


اولین گام: انتخاب نام شرکت
گام ابتدایی در روند راه‌اندازی شرکت، تعیین یک نام برای شرکت است. عنوان شرکت باید خاص باشد و با شرکت‌های دیگر تفاوت داشته باشد.

گام دوم: نوشتن اساسنامه
در این گام، باید اساسنامه کسب و کار خود را تدوین کنید. این سند شامل اطلاعات سهامداران، نوع بیزینس، بودجه اولیه و موارد دیگر است.

گام سوم: ثبت در سیستم دولتی
پس از تدوین اساسنامه، باید جزئیات شرکت را در سیستم دولتی وارد کنید. جهت این اقدام، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

گام چهارم: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
بسته به نوع فعالیت کسب و کار، ممکن است نیاز به گرفتن مجوزهای مختلف از ادارات مختلف داشته باشید. این مجوزها شامل گواهی بهداشت، مجوزهای زیست محیطی و مجوزهای فنی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
آخرین مرحله، افتتاح حساب بانکی به نام کسب و کار است. این حساب برای انجام تراکنش‌ها و مدیریت امور مالی کسب و کار ضروری.

جمع‌بندی
تاسیس شرکت در ایران با در نظر گرفتن گام‌های ذکر شده ممکن است. امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان سودمند باشد و بتوانید شرکت خود را به راحتی ثبت کنید.

منبع : شرکت

Report this page